Rewolucja w Chrzanie! Burmistrz stchórzył? Michał Surma usłyszał prawdę, co sądzą o nich mieszkańcy!

Wielka awantura i dużo zarzutów w stronę naszej władzy. Tak w wielkim skrócie można opisać spotkanie, jakie odbyło się w Chrzanie.

Wczoraj, na wniosek Sołtys Chrzana i władz tutejszej miejscowości, zwołano spotkanie dotyczące braku, od 6 stycznia wystarczającej liczby przewozów dla tej wioski.

dsc_0346

Na spotkanie zaproszony był Burmistrz Jacek Jędraszczyk… który nie przybył. Strach spojrzał w czy czy obawa o konfrontację z mieszkańcami? Jak nazwał to jeden z obecnych ” Jak były wybory, to był tutaj ze trzy razy, a teraz to nie potrafi już z mieszkańcami porozmawiać. Taki z niego burmistrz, potrzebni jesteśmy tylko do głosowania!” -skomentował oburzony mieszkaniec.

Na spotkanie zaproszono również przedstawiciela lokalnej firmy transportowej, która zaproponowała wprowadzenie jednej lini Chrzan-Żerków… niestety, idąc za przykładem Burmistrza, nie przybyli na spotkanie.

Natomiast Pan Maciej Zegar, prezes JLA sp. z o.o. był i wytłumaczył mieszkańcom o co chodzi. Wyraził chęć kontynuowania dowozów, lecz bez zainteresowania Władzy i chęci współpracy, takich usług nie będzie wykonywał.

Przedstawił również, że inne gminy ościenne posiadają umowy z JLA na dowozy, zabezpieczają plany transportowe i mają na to stosowne umowy….a nasza Gmina działa „na słowo” i takich umów nie posiada. Także drodzy Państwo, gdyby nagle obie firmy zrezygnowały, obudzimy się z ręką w nocniku!

Już kiedyś nazwałem to działanie naszej władzy. Polega ono na tym, że póki jest dobrze i nikt o tym nie pisze, to nic nie ruszamy i nie zmieniamy, po co nam kolejne obowiązki!

dsc_0343

Wróćmy do samego spotkania, które trwało ponad godzinę.

Można powiedzieć, że była to czarna godzina dla Sekretarza Michała Surmy. Nasłuchał się on wszystkich możliwych zarzutów pod względem władzy. Czy źle? Myślę że dobrze, ponieważ może w końcu coś się ruszy i Panowie z Mickiewicza 5 w końcu spojrzą na mieszkańców jak na ludzi, a nie jak maszynki które dają im kasę aby mieli na wypłaty! Pamiętajcie Panowie, pracujecie dla NAS! To my dajemy Wam prace! To za nasze pieniądze pracujecie!

I nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Pan burmistrz podejmuję decyzję, nie patrząc na to, co myśli prawie 100 osób!

Nie zgadzam się też na to, aby burmistrz miał w poważaniu zdania tylu osób i nie przychodził na spotkania z mieszkańcami!

Po spotkaniu, Burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki napisał- „Atak wywołany przez prywatnego przewoźnika z Żerkowa, który to atak wsparła władza gminy Żerkowa i Jaraczewa. Wciągnięto w również radnych powiatowych. W obliczu takiego podejścia do naszej pracy i wysiłku w celu zapewnienia komunikacji autobusowej na ternie Ziemi Jarocińskiej postanowiłem że jak nas nie chcą abyśmy świadczyli usługi to nie będziemy się narzucali.”

dsc_0342

Kolejna sprawa, z firmą Grzelak wyjedziesz z Chrzana o 6:50 i…. i tylko o tej godzinie. Fajnie nie? Jak to nazwała Pani na zebraniu- „Z XXI wieku w średniowiecze”.

Oto proponowany rozkład jazdy. Ktoś chyba sobie z mieszkańców urządza kpiny i robi z nich tylko „pracowników”. Pomyślcie, że ludzie jeżdżą też do lekarzy. Nie musicie dziękować za informację.

rozklad_grzelak1

Cena biletu. W JLA – 65zł, „nowa” firma na tej linii- a jakże, drożej i to o prawie 20zł!

Chyba w Jarocinie mają bardzo tanie Paliwo, skoro mieli aż 6 kursów w dni powszednie i UWAGA, dwa kursy w SOBOTĘ!

W tej całej ostrej wymianie słów i „uprzejmości” w stronę naszej władzy chodzi o Wasze dobro, które mamy wrażenie zeszło na dalszy plan. Z tego co można zauważyć, im chodzi głównie o to, aby mieli argument że ta linia jest. W jakiej formie? Tego już nikogo nie interesuję, a na pewno nie Pana Burmistrza Jacka Jędraszczyka, ponieważ on nie przybył na spotkanie. Ale on już nic nie musi, przecież już nie będzie kandydował…całe szczęście.

dsc_0345

Na koniec, radziłbym też zapomnieć o niskopodwoziowych autobusach, bo takich chyba zbyt szybko nie można kupić, a w JLA to standard. Osoby niepełnosprawne zatem niech zostają w domu, przecież Wam się nie należy dojazd do miasta, chyba że się wdrapiecie na „wysoki” autobus, to prosimy bardzo.

Doszło do takiej sytuacji, że na owym spotkaniu pokazała się TVP Poznań, która w tej złej pogodzie przyjechała ponad 65 km… a Pan Burmistrz miał około 2 km, ponieważ mieszka przy drodze na Chrzan. To na koniec.

Redakcja Zerkow.info