Radni odwiedzili szkoły z Gminy Żerków! Jak oceniają przygotowanie?

Żerkowscy radni, wraz z sekretarzem Michałem Surmą (Burmistrz nieobecny), odwiedzili szkoły z terenu Gminy Żerków. Jak oceli sytuację oraz przygotowanie szkół? Co o reformie sądzą radni? Sprawdźcie!

DSC_0339

Szkoła Podstawowa w Żerkowie:

Jak zapowiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej w Żerkowie, Pani Alina Kasprzak, szkoła nie będzie miała problemów z ilością sal, wręcz przeciwnie, problem będzie ze zbyt małą liczbą uczniów, dlatego zachęca do zapisywania uczniów do Żerkowa!

Szkoła Podstawowa w Chrzanie i Stęgoszy

Duże zamieszanie wytworzyło się wokół szkoły w Chrzanie. Szkoła w Stęgoszy będzie miała mniejsze problemy, ponieważ będą tam tylko dzieci 1-3 oraz przedszkole. Po wizycie Radnych, przyznali oni rację, że Stęgosz jest gotowa na ewentualne zmiany. Co z Chrzanem?

DSC_0343

Rodzice, którzy uczestniczyli w komisji opowiedzieli się za utworzeniem w Chrzanie klas 4-6, oraz aby starsze dzieci uczęszczały do Szkoły Podstawowej w Żerkowie, argumentując to lepszym przygotowaniem szkoły, brakiem warunków technicznych oraz chęcią obycia się dzieci z „dużą” szkołą.

Pani Dyrektor Lidia Purolnik jest zdania, że zdoła przygotować szkołę do warunków szkoły 8 klasowej. Po wizycie, radni będą mieli duży problem, jak rozwiązać sprawę w Chrzanie.

Oto co o przygotowaniu powiedziała Pani Dyrektor :

Kilka słów o tym, że przed Radą ciężkie zadanie, dodała radna Ewa Kubacka :

Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie:

Szkoła przygotowana, liczba klas wystarczająca, ewentualne zmiany dotyczyć będą organizacji pracy i dostosowania planu lekcyjnego. Tak w dużym skrócie można pisać zmiany w Dobieszczyźnie. Zgodnie z petycją rodziców, szkoła będzie 8 klasowa, także brawo dla Państwa, Wasza petycja zadziałała! Po wizytacji Radni stwierdzili że jest to jedna z lepiej przygotowanych szkół. Przestronna, wygodna oraz wyremontowana, z pełną infrastrukturą, poza salą biologiczno/chemiczną.

DSC_0350

Szkoła Podstawowa w Komorzu Przybysławskim/Przybysławiu :

O przygotowaniu szkoły opowiedziała Pani Dyrektor Mariola Zawal. Posłuchajcie:

Radni byli zaniepokojeni słabym stanem technicznym budynku oraz brakiem sali gimnastycznej, co jest problemem od wielu lat. Osobiście twierdzę, że najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów z tą szkołą byłaby budowa nowego, nowoczesnego i parterowego obiektu. Miejsce jest, potrzeba chęci…i worka pieniędzy 🙂

DSC_0354

Co o przygotowaniu szkół z terenu Gminy Żerków sądzi Radny Bogdan Bożejewicz? Posłuchajcie:

Jutro (21.02 wtorek) odbędzie się komisja, na której Żerkowscy Radni będą wypracowywać optymalne rozwiązanie dla wszystkich Szkół Podstawowych. Będziemy tam i my.

A Wy jak oceniacie przygotowanie naszych szkół do nowej reformy? Zostawcie komentarz 🙂

DSC_0340 DSC_0342 DSC_0344 DSC_0348 DSC_0349 DSC_0351 DSC_0352 DSC_0353 DSC_0355 DSC_0356

Redakcja Żerków.Info MŁ

 

 • jw

  Chrzan ma wszystkiego przygotowane pracownie fizyczne chemiczne biologiczne,.dzieci tylko sobie muszą tylko wyobrazić i będzie ok

 • Ewa

  Patrząc na te zdjęcia i słuchając wypowiedzi można dojść do jednego wniosku. Remonty tam są potrzebne, albo były już kilka lat temu! Szkoda że to takie zaniedbane :/

 • Czytelnik

  Tak,najłatwiej jest komentować,z tego słynie nasz naród.Gimnazjum w Żerkowie ma zaplecze dydaktyczne,tylko proszę najpierw sprawdzić czy i jak je wykorzystuje.Druga sprawa jest taka,ze wszystkie pieniądze pakowane są w Zerkow.Zielen na rynku,remont szkoły na ul.Kolejowej,ciagle zmiany chodnikow,nawet trawę przed domem mieszkańcy Zerkowa musza mieć koszona przez pracowników interwencyjnych.Pozniej tak jest,ze na zrobienie czegokolwiek na wsiach nie ma środków.Wspomne tylko,ze to pieniądze nas wszystkich,każdego podatnika a nie tylko mieszkańców Zerkowa.

  • Wioski

   Dokładnie! Później przychodzą wybory i co? I wybierają znowu tych samych ludzi, którzy przez lata nie zrobili dla nich nic. Paradoks? Niewiedza?

 • buras

  Szkoła w Chrzanie może się pomieścić, ale poziom nauczania kiepski. Gdzie radny od zamykania szkół? Stracił ochotę na spotkania z dyrektorami?