Radny martwi się o prace dla nauczycieli! Przespał fakt, że mamy wolny rynek pracy?

Bardzo duże zmartwienie wyraził radny Zdzisław Paluszkiewicz, który zadał pytanie w sprawie przyszłości nauczycieli z likwidowanego Gimnazjum w Żerkowie. Posłuchajcie, o co zapytał i jakie stanowisko przyjął oraz jak odpowiedział mu Michał Surma, Sekretarz Gminy Żerków:

DSC_0339

Zadziwiający jest fakt, że radny próbuję stworzyć z nauczycieli gimnazjum „pracowników pod ochroną”, czyli osób, którym nie grozi zwolnienie. Nie oszukujmy się, zwolnienia są nieuniknione! Najbardziej odczują to pracownicy administracji, co pociągnie za sobą oszczędności, ale też nauczyciele WF czy przedmiotów ogólnych, których obecne szkoły podstawowe już posiadają.

Kolejnym ciekawym i jednocześnie niepokojącym faktem jest to, że ewentualne zatrudnienia mogą być „sterowane” przez Burmistrza Żerkowa. Czy Dyrektorzy szkół stracą niezależność? Obawiamy się że tak, ponieważ nawet przewodnicząca Barbara Urbańska zapewniła radnych, że spotkanie z Dyrektorami się odbędzie i będą „pomagać” w decyzjach. Posłuchajcie nagrania:

Tutaj nagranie, co na temat spotkań powiedziała Przewodnicząca Rady Żerkowa :

DSC_0346

Co o tym sądzicie? Jesteśmy pełni obaw, czy w przypadku wprowadzenia reformy, nie nastąpi „przechowywanie” po szkołach podstawowych nauczycieli, którzy nie będą spełniać wymogów nowej reformy edukacji. Sami Państwo wiecie, w samej radzie mamy dwoje czynnych nauczycieli, co już w tym momencie daje do myślenia, czy wszystko będzie logicznie przeprowadzone. Nie ujmujemy tutaj zasług nauczycielom wykształconym z odpowiednim podejściem do nauki. Specjalistów nam potrzeba, jednak emeryci powinni już odpocząć…

 

Redakcja Żerków.Info

  • Renegade

    To jest jakiś żart, czy informacja?

    Cytuję „Bardzo duże zmartwienie wyraził radny Zdzisław Paluszkiewicz, który zadał pytanie w sprawie przyszłości nauczycieli z likwidowanego Gimnazjum w Żerkowie. Posłuchajcie, o co zapytał…”