UKS Komorzanka, SALOS, Europejczyk i inni otrzymali dofinansowanie z budżetu Gminy!

30 000 złotych, tyle do rozdania miał UMiG w Żerkowie. Część z tej kwoty, a  2 500złoych przeznaczono na kulturę. Drugie tyle na turystykę i krajoznawstwo.

Oto kto i ile otrzymał :

Zadanie nr 1. „KULTURA, SZTUKA, OCHRONA DÓBR KULTURY

 

  1. Fundacje Wsparcia i Rozwoju „Antrejka” – 1 900,00 zł

 

Zadanie nr 2. „WSPIERANIE I UPOWSZECHNIANIE KULTURY FIZYCZNEJ”

 

1.Uczniowski Klub Sportowy „KOMORZANKA” – 7 500,00 zł

2.Stowarzyszenie FAIR PLAY Żerków—4 000,00 zł

  1. Klub Rekreacyjno-Sportowy Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „EUROPEJCZYK” – 6 000,00 zł
  2. Salezjańska Organizacja Sportowa Stowarzyszenie Lokalne RP im. Marii Dominiki – 7 500,00 zł

 

Zadanie nr 3. „TURYSTYKA I KRAJOZNAWSTWO”

 

1.Fundacja Przyjaciół Szwajcarii Żerkowskiej „Alter Ego” –

2 440,00 zł

 Znalezione obrazy dla zapytania budżet miasta

Ile zostało wysłanych ofert? Jeszcze nie wiemy. Jakie programy będą realizowane? Też nie wiemy. Ilu mieszkańców skorzysta z tego? Też nie wiemy. Informacji na stronie Urzędu bardzo mało. Jedynie kwoty i nazwa instytucji. Mamy jedynie nadzieję, ż skorzysta na tym jak największa liczba mieszkańców, a pieniądze zostały przekazane na ciekawe i atrakcyjne cele,  realizacja przyciągnie jak największą liczbę chętnych osób.

Martwi jedynie jeden fakt. Dlaczego tych pieniędzy jest tak mało? Dlaczego nie ma ogłoszonego zaproszenia do wspólnego działania przy innych wydarzeniach? Mamy Dni Żerkowa, czy kolejny raz zorganizuje je instytucja z Jarocina? Jeszcze nie wiemy, ale jest już maj, a ze strony Pana Maciejewskiego żadnego komunikatu, aby  inne organizacje do udziału i dania czegoś od siebie w tym święcie miasta. Bierzmy przykład z innych, którzy są już dawno przed nami! Nawet taki Jarocin, gdy przychodzą obchody dni patrona potrafi wysłać zaproszenie do WSZYSTKICH organizacji aby coś zorganizowały! O Wrześni już nie będę pisał, ponieważ rozmachem i poziomem przerastają nas niemiłosiernie. Dla , rajd rowerowy z okazji weekendu majowego—6 000 osób! Koszt? Symboliczny. Można? Można, trzeba chcieć i móc wzbić się ponad podziały, a nie je tylko rozszerzać…