Komisja w MCT – wszystko dobrze, nie ma problemów… jest tylko strata.

Dziś, 26. września od godziny 14:00 trwało zebranie komisji Rady Miasta i Gminy Żerków, w której brali udział radni oraz przedstawiciele władzy gminy oraz dyrektor MCT Żerków.

Po obejściu większości obiektów, dyrektor przedstawił rozliczenie dotacji w 2016 roku, gdzie wydano poszczególne kwoty:

 • stacja uzdatniania wody oraz modernizacja brodzika – ok. 150 tyś złotych,
 • budynki hotelowe B,C,D – ok. 130 tyś złotych,
 • modernizacja i oświetlenie kręgielni oraz remont podłogi w namiocie – ok. 23 tyś złotych.

Niestety, gdyby nie dotacja z pieniędzy publicznych, czyli naszych wspólnych, ośrodek byłby kolejny rok na minusie.

Radny Raś powiedział : – „Przez ten twór, będziemy do tego ciągle dokładać pieniądze. Niestety, przez 3 lata tej kadencji nie przeprowadzono reformy prawnej tego ośrodka.” Po chwili dodał:

– „My jako radni opozycyjni nie ponosimy za to odpowiedzialności, ale Wy, jako rządzący ponosicie!”

– „Zróbmy coś, aby to MCT funkcjonowało, nikt nie chce aby ten twór upadł”dodała radna Ewa Marek.

„Niestety nie zgodzę się z Państwem. Ilu tu jest turystów, ostatnio byli Holendrzy i byli zachwyceni. Jest to nie do końca prawda. To przecież jest nasze i musimy pomagać.”dodała przewodnicząca Urbańska.

Cała sytuacja od wielu lat się powtarza. Dyrektor mówi że mało pieniędzy, burmistrz proponuję podwyżkę dotacji, rada głosuję. Niestety, brak rozwiązania i konkretnego pomysłu na działanie MCT. Od wielu lat ta sama piosenka. Jakby płyta się zacięła i gra tą samą muzykę.

„Tak, jako właściciel będziemy dokładali. To wyglądało gorzej, ale jest to w programie rewitalizacji i czekamy na środki.”dodał Burmistrz Jędraszczyk. 

” Ten majątek kosztuje, od 1943 r on stoi i każdy tu próbował. My liczymy na środki zewnętrze i że je uzyskamy”

Niestety, Pan Burmistrz chyba nie ogląda wiadomości. Obecnie inwestycje w Aquaparki są zawieszone z powodu nieudanych inwestycji w innych samorządach Może i dobrze, że nie planuję się dużej reformy w MCT w tym roku. Poczekajmy, po wyborach nowy i energiczny burmistrz zrobi z tym porządek, raz a dobrze. Bo biednego nie stać na tanie rzeczy, a że jesteśmy Gminą biedną to nam próbuję się wmówić od kilku lat panowania burmistrza Jędraszczyka.

 

Redakcja Zerków.info

 

 • XX

  I kolejne 1.5 mln w tym roku wpakowane w MCT w upadający basen.
  Co z tego, że zostanie kompletnie wyremontowany, jeżeli pozostanie wielkim, betonowym, PRLowskim krockiem? Co ma przyciągnąć na takie zapiździdowie? Żadnych atrakcji, zjeżdżalń, fal itp.

  • prawda

   Ale co narzekacie jak sami nie wspieracie, wolicie do Jarocina jechać, niż korzystać z tego co jest w Żerkowie. Może nie jest jakieś super ale jest. Lepiej pieniądze w Jarocin ładować, niż w to co jest w Żerkowie.

   • XX

    Powiem, że nigdy nie byłem na basenie w Jarocinie.
    Pozwolę sobie przytoczyć historię prawie identycznego basenu w Rzeszowie. Pierwsze co zrobili to zburzyli i wywieźli kupę betonu, a na to miejsce postawili nowoczesne baseny ze stali nierdzewnej, z masą atrakcji.

    • Niestety, na takie rozwiązanie nie możemy liczyć w Żerkowie. Dlatego pisałem wielokrotnie, aby nie robić tego po to, aby było, jak w naszym przypadku. Dodatkowo na pytanie do dyrektora MCT w jakiej technologii jest remontowany basen odpowiedział : ” Nie ja jestem inwestorem, to pytanie do Burmistrza”. Co powiedział burmistrz chyba pisać nie muszę 🙂

     • XX

      Cały projekt remontu basenu jest dostępny na stronie BIP Żerków.

 • chętny

  Są chętni do dzierżawy, ale nie ma zgody burmistrza.

 • Gdyby

  Gdyby mieszkańcy wspierali Żerków, a nie Jarocin też byłoby inaczej.

 • Gwoli wyjaśnienia, z działalności basenów mamy około 60 TYSIĘCY straty. Więc kwestia wspierania instytucji przez mieszkańców nie jest powodem tej straty, raczej słabej promocji i brakiem dobrego „pakietu” dla mieszkańców ościennych gmin 🙂 Ale to już napiszemy w innym wpisie 🙂