Zarząd OSP z Gminy Żerków podał się do dymisji? Karty się sypią…

Najpierw anonimowa wiadomość

Otrzymaliśmy anonimową wiadomość na naszą skrzynkę mailową. Autor, chcący pozostać anonimowy podał informację, że w niedzielę wieczorem odbyło się zebrane Gminnego Zarządu OSP z władzami Żerkowa. Spotkanie miało trwać ponad 3 godziny i być bardzo burzliwe. Po tym czasie Zarząd podał się do dymisji, składając rezygnację na ręce Burmistrza Jacka Jędraszczyka. Cała treść wiadomości wydawała się na tyle konkretna, że można byłoby ją opublikować już w poniedziałek, niestety, musieliśmy to sprawdzić. Po kilku wykonanych telefonach, wiedzieliśmy że jest coś na rzeczy, ale nikt nie chciał oficjalnie zabierać stanowiska.

O co poszło?

Nieoficjalnie mówi się o tym, że czas przez jaki OSP z Gminy Żerków były zwodzone przez Burmistrza oraz Sekretarza Michała Surmę się wyczerpał. Najprawdopodobniej szalę przeważyła informacja, że OSP Dobieszczyzna w kolejnym konkursie nie otrzymała dofinansowania na wóz, na który wniosek składają pracownicy urzędu, których pracę kontroluję Sekretarz. Przypomnijmy, jest to bodajże drugi konkurs, w którym nie zostaliśmy zakwalifikowani do dotacji. Z racji jej braku, oczywistym jest że tego auta nie będzie! 

Kolejnym ważnym aspektem jest to, że w projekcie budżetu na 2018 rok pojawił się zapis o wydatkach na BUDOWĘ NOWEJ strażnicy OSP Żerniki! Możemy się domyślać, że taki wydatek nie był konsultowany z Zarządem OSP. Czy budowa OSP w Żernikach jest potrzebna? Radny Szóstek powtarzał kiedyś że w Żernikach jest już WSZYSTKO zrobione, więc wygląda to na szukanie na siłę miejsca, na które można wydać nasze pieniądze przed wyborami, a jest tyle innych potrzeb w Żernikach, Kretkowie i Chwałowie, o których się nie mówi.

Sprzęt od WOŚP podzielił Straż?

Kolejną, anonimową informacją było to, że Straż podzielił darmowy sprzęt przekazany przez WOŚP. Jak to możliwe? Dostaliśmy wiadomość, że Straż z OSP Komorze nie złożyła wtedy wniosku, przez co tego sprzętu nie otrzymali. Z racji dużych potrzeb, burmistrz, ponownie bez konsultacji z Zarządem OSP przekazał wolną ręką nasze pieniądze dla OSP Komorze aby sobie potrzebny sprzęt kupili. Informacja jest nieoficjalna, ponieważ nie udało nam się skontaktować z osobami decyzyjnymi w OSP Komorze, a na odpowiedź z Urzędu poczekamy pewnie 14 dni…

Zarząd poczuł się ignorowany?

Myślę, że głównym elementem tej układanki jest to, że Zarząd OSP poczuł się w końcu na tyle ignorowany i niepotrzebny, że postanowił zrezygnować. Nie dziwi nas to, ponieważ sytuacja w której Burmistrz Jacek Jędraszczyk wydaje lekką ręką pieniądze, bez konsultacji powtarza się po raz kolejny. Przypomnijmy decyzję o drugim aucie dla OSP Żerniki, kiedy to wyraził się jasno, że on jest burmistrzem i on wie gdzie są jakie potrzeby… Mogłoby się wydawać, że Zarząd OSP jest w tej Gminie niepotrzebny, ponieważ co to za organizacja, która nie ma prawa głosu, a jak już go zabierała to był on ignorowany. Nie dziwię się tutaj strażakom, postąpili słusznie, zobaczymy co wymyśli Burmistrz razem z naszym Sekretarzem, w końcu wybory się zbliżają i trzeba jakoś wdać się w łaski Strażaków…. tylko ile to nas będzie kosztować? Nasz wspólny budżet na to stać? Zobaczymy…. do sprawy wrócimy.

Redakcja Żerków.Info

 • wyborca

  I po 4 latach obiecanek auta nie będzie… głosowałem na niego, teraz się wstydze.

 • fsdfs

  No proszę, najpierw budują na siłę magazyny za biblioteką, które wyglądają jak jakieś dziwne coś, teraz chcą budować nową strażnice. Chyba wiedzą że to ostatni ich rok i muszę trochę pobudować

 • Obywartel

  Ciekawe co ich oświeciło albo kto .Potrzebne bylo tyle lat zeby zauwazyli ze sa tylko zarzadem na papierze i sa rozgrywani jak pionki przez burmistrza i jego ekipe.

 • Obserwator

  Ciekawe jaką burmistrz miał mine jak chlopaki oglosili swoją decyzje. Myslałem ze Surma ma wiecej rozumu a on nic lepszego od starego.

  • Informator

   Surma już patrzy za wyborami za rok! Zrobi wszystko aby uratować swoje miejsce pracy i rodziny, którą pozatrudniali! Zobaczycie co jeszcze zrobią

   • Obserwator

    Jak Surma zostanie burmistrzem to będzie gorzej niż teraz, w Urzędzie będzie pracować cała rodzina i znajomi, a pieniędzy nie będzie na nic innego jak tylko na premie.

 • Dobra dobra

  Dymisja? Przecież oni popierali Jędraszczyka w wyborach, pamiętam na plakacie ich zdjęcia z Surmą