Najkrótsza komisja w historii Żerkowa? Czy radna Urbańska złamała prawo?

Stracili władzę i co dalej?

Trzeba przyznać niecodzienna sytuacja. Zacznijmy od początku. Jak wiemy obecnie w radzie opozycja do władzy Burmistrza Jędraszczyka, sekretarza Surmy oraz Skarbnika Rogackiej posiada obecnie większość. Zapoczątkowało to chęć zmian w ekipie opozycji, aby obecny projekt budżetu na 2018 rok dostosować do REALNYCH potrzeb mieszkańców, a nie budowania kolejnych remiz czy garaży OSP. Dyskusja nad zmianami rozpoczęła się na komisji rewizyjnej. Przedstawiano różne warianty, ale najczęściej powtarzanym było stwierdzenie, abyśmy przestali dokładać do MCT i aby ten ośrodek zaczął na siebie zarabiać. 

Chcą zablokować obrady?

Wstępnie zdefiniowane wnioski komisja rewizyjna złożyła w środę do godziny 13:00. Spotkanie wspólne komisji zaplanowano na czwartek o godzinie 13:00. Radni mieli pewnie ponad 24 godziny na zapoznanie się z pozoru prostymi przesunięciami w wydatkach majątkowych oraz kilkoma zapisami wprowadzającymi oszczędności. Niestety, pomimo że radni rządzący z ramienia Jędraszczyka słyną z tego, że słuchają mieszkańców i wiedzą jak działać, z tym zadaniem sobie nie poradzili. Przybyli na komisję, na której głos zabrała radna ze Stęgoszy. Pani Sołtysiak złożyła absurdalny wniosek o zaproszenie na kolejną komisję przedstawicieli wszystkich jednostek OSP! Śmiech – przed 3 lata rządzenia nie zaprosili nikogo, nagle zapraszają wszystkich? Myślę, że jedynym celem, jaki to ma wywołać to blokada tego kolejnego posiedzenia, zaplanowanego na 28 stycznia!

Zamiast zapoznać się z propozycjami, pojechali do domu!

W ciągu kilku sekund od zamknięcia obrad, które wg. nas były zakończone bezprawnie, ale o tym później, radni rządzący byli już w autach i wybierali się w drogę do domu. Ekspresowe działania jak widać potrafią wdrożyć, niestety nie tam, gdzie trzeba. Zamiast siedzieć i zapoznać się ze zmianami, postanowili pojechać. Najlepsze jest to, że teraz będą musieli pracować nad tym przez Święta. Czy nie prostsze byłoby gdyby zostali te pół godziny i przedyskutowali temat? Jak widać oni wiedzą lepiej, wiedzą jak mają głosować i nie potrzeba im dyskusji nad budżetem. „Co nasze to nasze i nic Wam do tego”…

Radna zakończyła posiedzenie niezgodnie z prawem?

Kuriozalne zachowanie radnej Urbańskiej daje nam do myślenia. Osoba, która stoi na czele rady dokonuję zamknięcia komisji i przeniesienia jej na 9:00 dnia 28 grudnia! Ale zaraz, w programie nie było ani dyskusji nad wnioskiem, ani normalnego przebiegu każdego posiedzenia komisji wspólnych. Jak to możliwe, że radna dokonuję „prywatnej” oceny sytuacji i zamyka posiedzenie? Pani Radna, powinna Pani ogłosić przerwę, która powinna trwać do 28 grudnia. Jak widać, przez tyle lat nie potrafiła się Pani nauczyć podstawowych zadań, jakie powinna wykonywać przewodnicząca i zasad, jakich powinna się trzymać. Jak wiemy radna Urbańska również należy do ekipy rządzącej, więc nie ma się, co dziwić…

Redakcja Żerków.Info

 

 • Obserwator gminny

  Super! Powodzenia chłopaki i dziewczyny, działajcie! Ludzie Wam wynagrodzą za rok! Super Mariusz że działasz cały czas i Ci się chce! Pamiętajcie, razem jako ekipa możecie dużo!

  • Agnieszka W.

   Dokładnie, cieszę się że ta strona powstałą kilka lat temu! Brawo!

 • Władek

  Myślę że zmiana Urbańskiej to kwestia czasu! Emeryci bawić wnuki, młodzi czas dla Was!

  • sdvsdv

   Sami wiemy jak Urbańska kiedyś zdradziła! Chciała też działać z młodymi ale niestety, ratowała pracę w szkole! Jak jej to Raś na nagraniu powiedział to nie wiedziała co zrobić!

 • Raszewy z Wami!

  No widzę że działacie prężnie. Kto by się spodziewał, teraz tylko kilka uchwał aby zdyscyplinować Dziadka i Synusia i super początek pod wygrane wybory w 2018 roku! Kibivujemy!

  • UWAGA!

   Nasz chłopczyk z Raszew od dana pokazał że będzie kontynuatorem polityki Jacka Jędraszczyka! Trzeba to stanowczo powiedzieć

 • Jarocińska ulica

  Tak czytam co to się ostatnio dzieje i jestem pełen podziwu! Widać że pomagacie ekipie bo informację od razu! Super, w końcu czujemy że ktoś chce nam mówić co się dzieje a nie tylko tajemnice!

 • Dobieszczyzna czeka

  Szkoda że tylko 7 osób jest zdrowa na umyślę w tej radzie! Brawo dla Janka że dołączył do nich!

 • Jacek

  Podjęliśmy zdecydowane działania bo sił i nerwów brakuje jak patrzymy co wyrabia święta trójca: burmistrz, sekretarz i skarbnik. Gmina jest przez tych ludzi w ruinie! Nie szanują prawa, pieniędzy a tym samym nas mieszkańców.

  Zależy nam na Waszym wsparciu, dlatego dzielcie się informacjami, które znajdziecie na żerków.info.pl, udostępniajcie, komentujcie, uzupełniajcie naszą wiedzę o swoje doświadczenia w zderzeniu z gminnymi realiami.

 • Pytanie

  Ciekawe co teraz dziadki wymyślą! Młodzi widać idą do przodu, nowe pomysły, super, ale co teraz zrobią emeyci?

 • Agnieszka W.

  Mam pytanie, czy nie dałoby radę sprawdzić czy urząd działa prawidłowo? Myślę, że dziadek i tak popełnił gdzieś błąd, więc to pewnie kwestia czasu. Robicie coś w tym kierunku jako opozycja?

 • Michalina

  Brawo! Odważniej, jeszcze odważniej! Myślę że jak teraz proponujecie nowy budżet powinniście wprowadzić maksymalne oszczędności! Do dzieła!

 • Wolnos slowa

  Troche przesadzasz,dojda do wladzy mlodzi,rok sie pokaza i chu”a bedzie…a co maja robic,wiecznie w zerkowie wam malo,zapomnieliscie o wsiach? Czlowieku jak masz bzdury o strazy wypisywac to niech odrazu zlikwiduja osp w Gminie Zerkow i tyle,ochotnicy robia wieksza robote niz psp nie masz pojecia o tym co piszesz.OSP trzeba wspierac na tyle ile mozna