Nowy trener GKS Żerków! Czy będzie lekarstwem na wszystkie problemy?

Nowy rok w żerkowskim sporcie nie zapowiadał rewolucji. Jednak Zarząd GKS Żerków postanowił podpisać nową umowę z ….trenerem. Po bardzo słabej rundzie jesiennej, drużyna GKS Żerków rozpoczyna wiosnę z nowym trenerem. Szkoleniowcem zawodników został Mirosław Czajka, który zadebiutuje w tej roli właśnie na ławce GKS Żerków.

Mirosław Czajka jest wychowankiem Victorii Jarocin, który zapamiętany został jako bardzo dobry napastnik drużyny seniorów. Dotychczasowo nowy trener trenował jedynie drużyny młodzieżowe Jaroty Jarocin. W ubiegłym sezonie zajął on 4. miejsce w lidze wojewódzkiej. Mirosław Czajka zastąpi na tym stanowisku Aleksandra Stachowiaka, który zrezygnował z tej funkcji w trakcie rundy jesiennej.

Znalezione obrazy dla zapytania mirosław czajka

Czy będzie miał trudne zadanie?

Z jednej strony tak, ponieważ trzeba zbudować nową drużynę, z drugiej strony utrzymanie powinno być w zasięgu ręki, ale wszystko zależy od tego, jaki skład uda się skompletować na rundę wiosenną. Poprzednie występy GKS Żerków odbiegały od tego, do czego zostaliśmy przyzwyczajeni. W podstawowym składzie pozostała nieliczna grupa seniorów, a obecny trener, który zastępował wolny wakat ratował się grając Juniorami. Częstym przypadkiem był taki stan rzeczy, że na ławce rezerwowej była tylko JEDNA osoba.


 

Gdzie tkwi problem klubu?

Jak to mówią „ryba psuje się od głowy”. Myślę, że tak jest też w tym przypadku. Nowy prezes, którym jest Mariusz Stolecki nie potrafi zarządzać klubem, na takim poziomie, na jakim to powinno wyglądać, a każda następna decyzja powodowała, że zawodnicy rezygnowali z gry w żerkowskim klubie. Jak wiemy z niepotwierdzonych źródeł, atmosfera w klubie jest bardzo słaba, a kontakty „towarzyskie” praktycznie nie istnieją. Brak wystarczającej motywacji ze strony prezesa oraz Zarządu w stronę zawodników oraz potencjalnych kandydatów nie pomaga w odbudowaniu pozycji klubu. Czy GKS spadnie? Okaże się pod koniec sezonu…

 

(fot. Jarota.com)


 

  • Piłkarz

    Wreszcie ktoś napisał, że klub staje się powoli polityczny. Zobaczcie kto jest w zarządzie! Niewłaściwe osoby!