Szanowni mieszkańcy i sympatycy naszej gminy,


Żyjemy w ciekawych czasach. Oczywiście zawsze możemy ponarzekać na rzeczywistość, przywołać we wspomnieniach dawne dzieje, porównać się z innymi, którym lepiej się powodzi, krytycznie ocenić poczynania rodziny, sąsiadów, urzędników, polityków etc.


Możemy też przyjrzeć się sobie samym i zastanowić się nad tym, jak zmienić to, co się nam nie podoba, jak uczynić najbliższe nam środowisko bardziej przyjaznym.


Takie refleksje legły u podstaw założycieli stowarzyszenia „RAZEM DLA ŻERKOWA”. Postanowiliśmy wziąć inicjatywę we własne ręce i spróbować świat wokół nas uczynić lepszym, piękniejszym i ciekawszym.

Żyjemy w ciekawych czasach, w czasach, które pozwalają nam wziąć wiele spraw we własne ręce. Nie musimy się stowarzyszać, by działać przeciwko komuś, możemy jednoczyć się dla poprawy jakości życia nas samych i naszej gminy.

Uważamy, że siła tkwi w zbiorowości, że łatwiej działać w grupie niż pojedynczo, że w ludziach połączonych wspólną ziemią, językiem, dziedzictwem kulturowym i obyczajami może zrodzić się niezwykła energia…

Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły. Pragniemy pomagać dzieciom i dorosłym, organizować ciekawe zajęcia artystyczne, a także porady prawne, profesjonalne warsztaty, koncerty, festyny, jarmarki… i , co nam jeszcze Państwo podpowiedzą. Pragniemy wspierać urzędujące władze i istniejące już organizacje w ich cennych pomysłach i tegoż samego oczekujemy od nich.

Zachęcamy wszystkich aktywnych i pomysłowych mieszkańców do współpracy z nami. Zachęcamy donatorów i sponsorów do wspierania naszych działań.

Zarząd Stowarzyszenia RAZEM DLA ŻERKOWA

DANE KONTAKTOWE:

Stowarzyszenie Razem Dla Żerkowa

Żerków, ul. Ogrodowa 1B

Tel.: 723 665 658

E-mail: stowarzyszenie@zerkow.info

Nr konta BZWBK : 11 1090 1131 0000 0001 3341 6175